Szkoła w Psarach

          Rozbudowywany obiekt znajduje się w miejscowości, której układ ruralistyczny jest objęty ochroną konserwatorską. Stąd pojawił się pomysł aby rozbudowa w luźny sposób nawiązywała do układów starych dolnośląskich gospodarstw. Do istniejącego utrzymanego w jasnym piaskowych kolorach budynku dobudowano obiekt na planie litery "T". Stworzyło się w ten sposób przyjazne wnętrze, którego pierzeje osłaniają podwórze od ruchliwej drogi Wrocław-Trzebnica. Dla wzmocnienia sugestii zabudowy gospodarskiej główna bryła dobudowanego budynku jak i jego dach zostały wykończone dachówką ceramiczną, a łącznik spinający obiekty nowy ze starym został wykonany w formie podcienia pokrytego okładziną w kolorze i strukturze "starej deski". Wybrane przestrzenie pomiędzy oknami również zostały uzupełnione w ten sposób.

          Przeszklone korytarze zwrócone do dziedzińca szkolnego dają wrażenie większej przestrzeni i przenikania wnętrza z otoczeniem. Ze względu na ograniczone rozmiary działki infrastruktura sportowa typu boiska, bieżnie zgodnie z założeniami projektowymi będzie zlokalizowana na działce sąsiedniej po drugiej stonie drogi gminnej. 
Funkcja obiektu została tak zaplanowana, aby zaplecze sportowe i świetlica mogły funkcjonować również po zamknięciu szkoły służąc wszystkim mieszkańcom miejscowości.

          Rozbudowa obejmuje dodatkowe 4 sale lekcyjne, salę sportową z zapleczem socjalnym, świetlicę szkolną wraz z zapleczem kuchennym,pokój nauczycielski oraz zespół administracyjny z sekretariatem i gabinetem dyrektora.

Mroziuk Architektura Sp. z o. o.

ul Cicha 8. 55-003 Czernica

biuro@mroziuk.pl

krzysztof.mroziuk@wp.pl

501 694 112