Kępa Mieszczańska

Kępa Mieszczańska

W założeniu projektantów obiekt zlokalizowany na Kępie Mieszczańskiej na nawiązywać do dobrych tradycji mieszczańskich, stylu życia i mieszkania w centrum miasta. Główną ideą koncepcji było stworzenie dla mieszkańców dobrego przyjaznego miejsca zapewniającego strefy rekreacyjne dla mieszkańców.

Wewnętrzne dziedzińce stanowią uspokojoną strefę, stanowią je prywatne ogródki mieszkańców oraz ogólnodostępne tereny rekreacyjne i place zabaw. Regularna działka zorientowana prawie idealnie w kierunku północ południe pozwala na optymalną lokalizację budynku i ekspozycję mieszkań. Zastosowano układ komunikacyjny z windami ulokowanymi w centralnych częściach budynku. Pozwala to optymalnie wykorzystać przestrzeń zabudowy i zminimalizować powierzchnię komunikacyjną.

Zaprojektowano budynek o zwartej bryle na planie litery E. Po jego zewnętrznym obrysie zlokalizowano wejścia do usług od strony wschodniej, od strony pólnocnej i zachodniej wjazdy do garazu w poziomie parteru.. Od strony wewnętrznej znajduje się część półprywatna mieszkańców. Wejścia główne do budynków zaprojektowano przez reprezentacyjne bramy od strony południowej. Halle budynku przestronne, wykończone szlachetnymi materiałami z możliwością lokalizacji recepcji. Dziedzińce przeznaczone tylko dla mieszkańców są osłonięte z trzech stron pierzejami budynku, a od strony południowej ozdobnym ażurem – ogrodzeniem zapewniając wydzieloną przestrzeń półprywatną. Ważnym elementem koncepcji jest elastyczność i modułowość obiektu, która pozwala na kontrolowanie standardu budynku i kosztów realizacji.

W pierzejach budynku zwróconych na południe , wschód i zachód założono duże balkony. Zapewniają one wygodne korzystanie z uroków słonecznej pogody i widoków oraz osłaniają budynek przed nadmiernym nagrzewaniem. Przestrzenie balkonów wariantowo osłonięte zostały ażurowymi panelami, które rozpraszają światło nadając jednocześnie budynkowi charakteru. Dodatkowym elementem przewidzianym do zastosowania są modułowe szklane zabudowy balkonów pełniące rolę osłony przez wiatrem i hałasem z zewnątrz.